Standings after the round 12

Pos. Ran. Tit. Sex. Name Fed. Pts. Buc1 BucT Cmlt FIDE Nat. Origin
1 14 m DARIO HERVADA SERRANO ESP 11.0 82.0 87.0 70.0 0 0 TORDESILLAS
2 22 m IGNACIO GONZALEZ VELASCO ESP 11.0 80.0 84.5 73.0 0 0 ARROYO
3 23 m IKER ALONSO BAZACO ESP 10.0 78.5 83.5 62.0 0 0 MEDINA
4 15 m DAVID BUITRAGO RODRIGUEZ ESP 7.0 79.5 82.5 49.0 0 0 MEDINA
5 30 m JUAN RAMON MENDIGUCHIA ESP 7.0 76.5 81.5 43.0 0 0 PORTILLO
6 24 m IVAN MINGUELA MARTIN ESP 6.5 81.0 85.0 48.0 0 0 OLMEDO
7 51 f YAIZA CARDONA RODRIGUEZ ESP 6.0 84.0 88.0 47.0 0 0 CORCOS
8 4 m ALEJANDRO NAÑEZ MARTINEZ ESP 6.0 81.0 85.5 45.0 0 0 OLMEDO
9 1 m AARON HOYOS OLIVERA ESP 6.0 80.5 86.0 39.0 0 0 PORTILLO
10 40 m MIKEL CARROMERO GOMEZ ESP 6.0 77.5 82.0 41.0 0 0 OLMEDO
11 43 m RAFAEL MARTIN FIERRO ESP 6.0 75.5 79.0 41.0 0 0 OLMEDO
12 17 m ELOY BREZO FERNANDEZ ESP 6.0 73.0 77.5 35.0 0 0 TORDESILLAS
13 32 m MANUEL RAMON MENDIGUCHIA ESP 6.0 66.5 70.5 36.0 0 0 PORTILLO
14 53 m DANIEL HUEBRA CATALINA ESP 5.5 80.0 85.0 40.0 0 0 PEDRAJAS
15 25 m IVAN NOZAL SANZ ESP 5.5 76.5 80.5 40.5 0 0 MEDINA
16 46 m RODRIGO GARCIA NUÑEZ ESP 5.5 68.0 71.5 31.0 0 0 OLMEDO
17 38 m MARTA AGUADO MARTIN ESP 5.0 76.5 80.0 37.0 0 0 MEDINA
18 52 m CANDELA SOBRINO BELLO ESP 5.0 74.5 79.5 41.0 0 0 MEDINA
19 27 m IVOR VAQUERO GONZALEZ ESP 5.0 62.0 65.0 29.0 0 0 PORTILLO
20 12 m DANIEL MERLO RODRIGUEZ ESP 5.0 58.5 61.5 22.0 0 0 MEDINA
21 18 m FERNANDO MORRONDO RODRIGUEZ ESP 5.0 56.5 59.5 29.0 0 0 MEDINA
22 48 m SERGIO CONDE BARRAGAN ESP 4.5 67.5 71.5 27.5 0 0 TORDESILLAS
23 19 m GONZALO CARRETERO PASTOR ESP 4.5 61.5 64.5 29.0 0 0 TUDELA
24 5 m ALONSO GARCIA CONDE ESP 4.5 57.0 60.5 27.0 0 0 OLMEDO
25 34 f MARIA GARUZ CASADO ESP 4.5 53.5 56.5 25.0 0 0 TUDELA
26 21 m HECTOR GUTIERREZ ATIENZA ESP 4.0 65.0 69.5 29.0 0 0 ZARATAN
27 13 m DANIEL PINDADO LIMA ESP 4.0 60.0 63.5 25.0 0 0 MEDINA
28 29 m JESUS HINOJAL CENTENO ESP 3.5 68.0 71.5 31.0 0 0 TUDELA
29 37 m MARIO MORRONDO RODRIGUEZ ESP 3.5 56.5 59.5 23.5 0 0 MEDINA
30 45 m RAQUEL PURA DEL RIO ESP 3.0 57.0 60.0 14.5 0 0 MEDINA
31 33 m MARCOS GIJON MOLINA ESP 3.0 56.5 60.0 18.0 0 0 ALDEAMAYOR
32 28 f IZIAR FERNANDEZ RECIO ESP 2.0 56.0 59.0 19.0 0 0 TORDESILLAS
33 20 m GUILLERMO SANZ SANCHEZ ESP 2.0 55.0 58.0 22.0 0 0 ISCAR
34 3 f AINHOA PALOMO ESCARDA ESP 1.5 50.0 52.5 10.5 0 0 ISCAR
35 42 f PAULA BARROCAL MORENO ESP 1.5 49.0 51.5 8.5 0 0 MEDINA
36 11 m DANIEL GARCIA MARTIN ESP 1.0 53.0 55.5 5.0 0 0 OLMEDO
37 47 f SARA REBECA VADUVA ESP 1.0 52.5 54.5 9.0 0 0 ISCAR
38 35 m MARIO ANTOLIN RODRIGUEZ ESP 1.0 52.0 54.0 9.0 0 0 OLMEDO
39 7 m ALVARO MARTIN DEL RIO ESP 1.0 50.5 52.5 12.0 0 0 MEDINA
40 50 m TERESA DE CASTRO GONZALEZ ESP 0.0 48.5 49.5 0.0 0 0 MEDINA
41 2 m ADRIAN ORTUÑEZ SANZ ESP 0.0 44.0 45.0 0.0 0 0 OLMEDO
42 6 m ALVARO CARRETERO TORIBIO ESP 0.0 44.0 45.0 0.0 0 0 TUDELA
43 8 f AMANDA HERRERO ILLERA ESP 0.0 44.0 45.0 0.0 0 0 TUDELA
44 9 f CARLA DE PAZ ALONSO ESP 0.0 44.0 45.0 0.0 0 0 TORDESILLAS
45 10 m CARLOS VALERA IGLESIAS ESP 0.0 44.0 45.0 0.0 0 0 TORDESILLAS
46 16 m DIMAS RUBIO MORALES ESP 0.0 44.0 45.0 0.0 0 0 TORDESILLAS
47 26 m IVAN PLAMENOV DENCHEV ESP 0.0 44.0 45.0 0.0 0 0 ISCAR
48 31 m MANUEL ABRIL CABERO ESP 0.0 44.0 45.0 0.0 0 0 TORDESILLAS
49 36 m MARIO CARBALLO BORGE ESP 0.0 44.0 45.0 0.0 0 0 TUDELA
50 39 m MATIAS QUEVEDO VILLULLAS ESP 0.0 44.0 45.0 0.0 0 0 TORDESILLAS
51 41 f NADIA ILLERA PAREDES ESP 0.0 44.0 45.0 0.0 0 0 TUDELA
52 44 f RAQUEL PEQUE VEGAS ESP 0.0 44.0 45.0 0.0 0 0 ISCAR
53 49 m SERGIO HUERTAS CORTIJO ESP 0.0 44.0 45.0 0.0 0 0 CORCOS