Toggle navigation
Home
Calendar
Search tournaments
Search players
Search games
Information
Configuración y política de cookies
Descargas
Documentación y manuales
Novedades
Preguntas frecuentes (FAQ)
Política de privacidad de datos
Sobre esto
Vega y Orion
Vegachess
FEDA
FIBDA
FIDE America
FIDE
Language
Català
English
Español
Euskara
Galego
Login
Home
Andaluz Rapido Sub-14
Round 3
Tournament selection
Sub-10
Sub-14
Sub-18
Andaluz Rapido Sub-14
Baena (Cordoba), from
2022-09-24
to
2022-09-24
Chief Arbiter:
Rafael Lucena Moreno
Deputy Arbiters: Juan Carlos Ariza Lopez
Rate of play:
15 minutes + 5 seconds per move
Tournament menu
Tournament menu
Initial ranking
Pairings and results
Round 1
Round 2
Round 3
Round 4
Round 5
Round 6
Round 7
Standings
Tournament cross table
FIDE rating variation
Games
Schedule
Unpaired players
Details
Pairings of round 3 -
2022-09-24
- 12:10
Excel
PDF
Brd.
White
Ran.
Pts.
FIDE
Fed.
Res.
Black
Ran.
Pts.
FIDE
Fed.
1
Colloridi, Dominic
14
2.0
1390
MA
0-1
Gomez Aguirre, Juan Alberto
1
2.0
1761
MA
2
Lirio Palomino, Javier
15
2.0
1371
JA
½-½
Riera Brito, Raul
3
2.0
1661
HU
3
Carrillo Haro, Jorge
16
2.0
1366
CO
0-1
Cesar Maestre, Eduardo
5
2.0
1522
CO
4
Molina Murillo, David
10
2.0
1453
CO
½-½
Rodriguez Mayen, Antonio
21
2.0
1291
CO
5
Ibanez Macias, Aitor
23
2.0
1270
GR
½-½
Ibanez Macias, Julen
11
2.0
1414
GR
6
Sequeira Fernandez, Guillermo
25
2.0
1250
HU
0-1
Perea Fruet, Federico
13
2.0
1394
MA
7
Ruiz Diaz, Alba
8
1.5
1477
JA
½-½
Gonzalez Roldan, Silvio
31
1.5
1203
SE
8
Alonso Vargas, David
12
1.5
1413
GR
1-0
Villegas Fernandez, Juan
9
1.5
1476
HU
9
Camacho Belmonte, Angel Luis
26
1.5
1244
HU
1-0
Cano Ruiz, Alberto
27
1.5
1234
CO
10
Otero Porcel, Yago
2
1.0
1742
MA
0-1
Truter, Maximilian
35
1.0
1154
HU
11
Arce Gonzalez, Dario
4
1.0
1639
MA
1-0
Hernandez Tellez, Ada Angela
37
1.0
1141
MA
12
Gonzalez Rueda, Jose Luis
6
1.0
1515
SE
1-0
Martin Sanchez, Elena
39
1.0
1110
CO
13
Barrios del Pozo, Oscar
40
1.0
1107
CO
0-1
Sanchez Morales, Samuel
7
1.0
1486
MA
14
Luque Garcia, Juan
17
1.0
1357
HU
1-0
Hidalgo Villalobos, Francisco
41
1.0
1095
MA
15
Colloridi, Catalina
18
1.0
1355
MA
1-0
Camacho Valadez, Marta
42
1.0
1091
MA
16
Bergillos Montenegro, Francisco Manuel
48
1.0
0
CO
0-1
Briand, Noel Santiago
20
1.0
1312
SE
17
Gonzalez Passas, Pedro Rafael
22
1.0
1272
CO
1-0
Moncada Palenzuela, Pablo Wuence
45
1.0
1065
MA
18
Castro Gutierrez, Javier
24
1.0
1270
CO
1-0
Bernado Garcia, Julio
49
1.0
0
CO
19
Rodriguez Mayen, Teo
28
1.0
1220
CO
1-0
Salas Relano, Angel
53
1.0
0
JA
20
Pena Ostos, Diego
51
1.0
0
CO
½-½
Reque Garcia, Alberto
29
1.0
1216
MA
21
Pulido Sanchez, Jose
30
1.0
1212
CO
1-0
Parrilla Garcia, Enrique Abad
54
1.0
0
HU
22
Paz Garcia, Alejandro
32
1.0
1200
CO
1-0
Roldan Moreno, Isabel
55
1.0
0
CA
23
Moreno Ballesteros, Inara
44
0.5
1080
SE
0-1
Herrero Pena, Laura
19
0.5
1338
CO
24
Trujillo Campana, Jose Maria
50
0.5
0
CO
1-0
Padillo Guisado, Alonso
61
0.5
0
CO
25
Garcia Medina, Gabriel
52
0.0
0
GR
1-0
Franco Castro, Marcos
33
0.0
1190
CO
26
Espinosa Pineda, Manuel
34
0.0
1156
SE
1-0
Romero Villanueva, Liana
56
0.0
0
MA
27
Garrido Ruiz, Dario
36
0.0
1141
MA
1-0
Cruz Atenciano, Carlos
57
0.0
0
CO
28
Duran Anguita, Ulises
38
0.0
1135
SE
--+
Mayer Moya, Omar
60
0.0
0
CO
29
Giraldez Curquejo, Ignacio
58
0.0
0
SE
0-1
Carmona Martinez, Pablo
46
0.0
1050
GR
30
Sequera Garcia, Alex
62
0.0
0
SE
1-0
Martinez Martinez, Pilar
47
0.0
0
CO
31
Merino Aceituno, Daniel
43
0.0
1083
GR
0
32
Lara Pedraza, Carlos
59
0.0
0
CO
0