Toggle navigation
Home
Calendar
Search tournaments
Search players
Search games
Information
Configuración y política de cookies
Descargas
Documentación y manuales
Novedades
Preguntas frecuentes (FAQ)
Política de privacidad de datos
Sobre esto
Vega y Orion
Vegachess
FEDA
FIBDA
FIDE America
FIDE
Language
Català
English
Español
Euskara
Galego
Login
Home
Andaluz Rapido Sub-14
Round 4
Tournament selection
Sub-10
Sub-14
Sub-18
Andaluz Rapido Sub-14
Baena (Cordoba), from
2022-09-24
to
2022-09-24
Chief Arbiter:
Rafael Lucena Moreno
Deputy Arbiters: Juan Carlos Ariza Lopez
Rate of play:
15 minutes + 5 seconds per move
Tournament menu
Tournament menu
Initial ranking
Pairings and results
Round 1
Round 2
Round 3
Round 4
Round 5
Round 6
Round 7
Standings
Tournament cross table
FIDE rating variation
Games
Schedule
Unpaired players
Details
Pairings of round 4 -
2022-09-24
- 13:00
Excel
PDF
Brd.
White
Ran.
Pts.
FIDE
Fed.
Res.
Black
Ran.
Pts.
FIDE
Fed.
1
Gomez Aguirre, Juan Alberto
1
3.0
1761
MA
1-0
Cesar Maestre, Eduardo
5
3.0
1522
CO
2
Perea Fruet, Federico
13
3.0
1394
MA
1-0
Molina Murillo, David
10
2.5
1453
CO
3
Riera Brito, Raul
3
2.5
1661
HU
0-1
Ibanez Macias, Aitor
23
2.5
1270
GR
4
Ibanez Macias, Julen
11
2.5
1414
GR
½-½
Lirio Palomino, Javier
15
2.5
1371
JA
5
Rodriguez Mayen, Antonio
21
2.5
1291
CO
0-1
Alonso Vargas, David
12
2.5
1413
GR
6
Arce Gonzalez, Dario
4
2.0
1639
MA
1-0
Camacho Belmonte, Angel Luis
26
2.5
1244
HU
7
Gonzalez Passas, Pedro Rafael
22
2.0
1272
CO
½-½
Gonzalez Rueda, Jose Luis
6
2.0
1515
SE
8
Sanchez Morales, Samuel
7
2.0
1486
MA
1-0
Castro Gutierrez, Javier
24
2.0
1270
CO
9
Sequeira Fernandez, Guillermo
25
2.0
1250
HU
½-½
Ruiz Diaz, Alba
8
2.0
1477
JA
10
Rodriguez Mayen, Teo
28
2.0
1220
CO
1-0
Colloridi, Dominic
14
2.0
1390
MA
11
Pulido Sanchez, Jose
30
2.0
1212
CO
½-½
Carrillo Haro, Jorge
16
2.0
1366
CO
12
Luque Garcia, Juan
17
2.0
1357
HU
0-1
Paz Garcia, Alejandro
32
2.0
1200
CO
13
Gonzalez Roldan, Silvio
31
2.0
1203
SE
0-1
Colloridi, Catalina
18
2.0
1355
MA
14
Truter, Maximilian
35
2.0
1154
HU
0-1
Briand, Noel Santiago
20
2.0
1312
SE
15
Villegas Fernandez, Juan
9
1.5
1476
HU
1-0
Reque Garcia, Alberto
29
1.5
1216
MA
16
Herrero Pena, Laura
19
1.5
1338
CO
1-0
Pena Ostos, Diego
51
1.5
0
CO
17
Cano Ruiz, Alberto
27
1.5
1234
CO
1-0
Trujillo Campana, Jose Maria
50
1.5
0
CO
18
Carmona Martinez, Pablo
46
1.0
1050
GR
0-1
Otero Porcel, Yago
2
1.0
1742
MA
19
Salas Relano, Angel
53
1.0
0
JA
0-1
Espinosa Pineda, Manuel
34
1.0
1156
SE
20
Bernado Garcia, Julio
49
1.0
0
CO
0-1
Garrido Ruiz, Dario
36
1.0
1141
MA
21
Hernandez Tellez, Ada Angela
37
1.0
1141
MA
0-1
Bergillos Montenegro, Francisco Manuel
48
1.0
0
CO
22
Martin Sanchez, Elena
39
1.0
1110
CO
1-0
Garcia Medina, Gabriel
52
1.0
0
GR
23
Roldan Moreno, Isabel
55
1.0
0
CA
½-½
Barrios del Pozo, Oscar
40
1.0
1107
CO
24
Hidalgo Villalobos, Francisco
41
1.0
1095
MA
0-1
Parrilla Garcia, Enrique Abad
54
1.0
0
HU
25
Camacho Valadez, Marta
42
1.0
1091
MA
1-0
Sequera Garcia, Alex
62
1.0
0
SE
26
Moncada Palenzuela, Pablo Wuence
45
1.0
1065
MA
1-0
Mayer Moya, Omar
60
1.0
0
CO
27
Franco Castro, Marcos
33
0.0
1190
CO
0-1
Moreno Ballesteros, Inara
44
0.5
1080
SE
28
Padillo Guisado, Alonso
61
0.5
0
CO
1-0
Martinez Martinez, Pilar
47
0.0
0
CO
29
Romero Villanueva, Liana
56
0.0
0
MA
1-0
Giraldez Curquejo, Ignacio
58
0.0
0
SE
30
Cruz Atenciano, Carlos
57
0.0
0
CO
+
31
Duran Anguita, Ulises
38
0.0
1135
SE
0
32
Merino Aceituno, Daniel
43
0.0
1083
GR
0
33
Lara Pedraza, Carlos
59
0.0
0
CO
0